Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Narzekalnia! > Poczta lokalna
fulmar
fulmar - Superbojownik · 4 miesiące temu
W sumie to ciekawe. W głównym UP w mojej mieścinie mam skrytkę, i teoretycznie wszystko powinno tam trafiać, i awiza też. Ale czasem dostaję awizo na FUP, dużo bliżej mnie.

Kiedyś właśnie dostałem tą drogą awizo. Paczuszka niewielka, ciekawy model, co jeszcze ciekawsze - z Rumunii. Nigdzie nie znajdują. Akcja przy okienku jest dosłownie typu "nie mamy pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz?". Pytam, gdzie się mogę odwołać. "Do naczelnika, tu i tu.". "Dobrze. Obym tu nie wrócił z policją."
"Tu i tu" to dobre półtora kilometra. Pieszo - mogę nie zdążyć. Od autobusu też nieblisko. Taxi? Lepiej nie...
...kretynie, samochód masz o 200 metrów na parkingu...

Naczelnik wysłuchał, zobaczył awizo, na trochę zniknął, wrócił i powiedział, żebym wracał do domu, on tam zajrzy. Dałem mu swój numer, żeby wiedzieć, co i jak.
No i przed wieczorem dzwoni - znalazło się - jeśli pan sobie życzy, w ramach zadośćuczynienia wkrótce doniosą do domu.
Donieśli.

Ale i tak daleko do doskonałości jest nadal. Abonuję pewną serię wydawniczą. A, że prowadzę remont, to rachunki do zapłacenia lądują w miejscach przypadkowych często.
I dostaję monit mailowo. OK, widocznie ugrzęzło, zapłaciłem.
Idę jakiś czas temu do owej FUP, bo są do odbioru jakieś papiery. Młodsza urzędniczka mi je wydaje, a starsza idzie na tyły i coś mi przynosi ze słowami "a to u nas leży, oj, leży..."

Znowu zapomnieli o awizo.
A ile razy dostawałem (jeszcze przed tamtą awanturą z modelem) drugie awizo w dniu ostatecznego odbioru, bez pierwszego awizo...

Aha. Noszę krawat i jestem nie awanturujący się.

--
A nade wszystko - słowom naszym, zmienionym chytrze przez krętaczy, jedyność przywróć i prawdziwość. Niech prawo zawsze PRAWO znaczy, a sprawiedliwość - SPRAWIEDLIWOŚĆ.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
oldbojek - Superbojownik · 4 miesiące temu
Odebrałeś przesyłkę? Odebrałeś.
Na uj drążyć temat?

Ciesz się, że to Poczta polska.
Jak za chwilę będzie Polska poczta narodowa to nawet awiza nie zobaczysz

Peppone
Ech, a gdyby tak sprywatyzować pocztę...?


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.

happy
happy - Wredziocha · 4 miesiące temu
zaczyna się restrukturyzacja Poczty, u mnie w mieście zmiany organizacyjne, od września sporo osób straci pracę lub dostało propozycję "nie do odrzucenia" dojazdu do Komornik; znów uruchamiają plan dobrowolnych odejść i reorganizują co mogą

tak że jeszcze wspomnicie te zabawne momenty jak Wam zaginęła paczka i ktoś ją znalazł jednak

--
Skoro Martwi się nie żywią to po co Żywi się martwią?

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 4 miesiące temu
Ci naczelnicy na poczcie to są spoko ludzie. W zetce chyba Nosel dzwoni do ludzi? No w każdym razie - to ze dwa lata już pewnie ma, ale gdzieś w internetach może śmiga. Zadzwonił na pocztę i powiedział, że będą jakiś automat stawiać do wydawania paczek/listów/paragonów/znaczków/pieczątek - nie pamiętam. No i pani kierowniczka, że spoko i że mają przywozić. I poszedł temat, że przywiozą, ale nie od razu z automatem - i trzeba będzie do takiej skrzynki wstawić pracownika, żeby on ręką przez szparę wydawał towar. Co powiedziała kierowniczka? Że oczywiście, nie ma problemu - Pani Jadzia z działu x jest niska i ona się tam zmieści

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Dlatego jeśli już coś muszę zamówić za pośrednictwem Poczty, to tylko i wyłącznie za pobraniem, jeśli się nie wywiążą, to przynajmniej pieniędzy nie stracę. (well, cały jeden raz zamawiałem, większość sklepów obsługuje paczkomaty)
Forum > Narzekalnia! > Poczta lokalna
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj